Ortopédia Cievne centrum Rehabilitácie Masáže Iné služby Kontakt Cenník Najbližší termín

Cievna ambulancia v Bratislave

V ExpertMed cievnej ambulancii sa špecializujeme na diagnostiku, liečbu a prevenciu ochorení cievneho systému.

Objednať sa na cievne vyšetrenie

Angiológia a cievna chirurgia v Bratislave

Angiológia a cievna chirurgia

Naši špecialisti v odbore angiológia a cievna chirurgia sa zameriavajú na včasnú diagnostiku, liečbu a prevenciu ochorení cievneho systému (tepny, žily, vlásočnice). Pomocou najmodernejších prístrojov tak vedia v čo najkratšom čase stanoviť diagnózu, zhodnotiť stav ochorenia a navrhnúť ďalší postup presne podľa individuálnych potrieb pacienta.

Medzi najčastejšie ochorenia cievneho systému zaraďujeme aterosklerózu tepien (kôrnatenie), chronickú venóznu insuficienciu (kŕčové žily), žilovú trombózu, zápal ciev, či opuchy dolných končatín lymfatického pôvodu.

Liečba ciev

Opuchy dolných končatín, pocit ťažkých nôh, presvitajúce žilky - metličky trápia mnoho ľudí. Často nejde len o kozmetický problém, ale o prvé znaky vážnejšieho žilového ochorenia s následnými komplikáciami, ako sú pigmentácie, alebo vredy predkolenia. Preto už pri prvých príznakoch je dôležité odborné vyšetrenie angiochirurgom/angiológom, zhodnotenie štádia ochorenia a začatie liečby.

Angiochirurgické vyšetrenie v našej ambulancii je neinvazívne, pohodlné a bezbolestné. Pomocou špičkového ultrazvukového prístroja zhodnotíme stav vašich ciev a navrhneme optimálny liečebný postup. 

Zákroky prebiehajú ambulatnou formou, takže pacient nemusí absolvovať predoperačné vyšetrenia a hneď po zákroku odchádza domov. Pred zákrokom laserom je potrebné absolvovať základné laboratórne odbery (KO, hemokoagulačné vyšetrenie, biochémia). Skracuje sa čas potrebný na rekonvalescenciu, pacient sa  môže venovať bežným aktivitám.

Naši experti

Cievny chirurg MUDr. Lýdia Schillerová
MUDr. Lýdia Schillerová

Zobraziť profil

MUDr. Šimon Smoter
MUDr. Šimon Smoter

Zobraziť profil

MUDr. Barbara Bajčíková
MUDr. Barbara Bajčíková

Zobraziť profil

Ordinačné hodiny

Pondelok16:00 - 19:00 (Mudr. Smoter - objednaní pacienti)
Utorok16:00 - 19:00 (Mudr. Bajčíková - objednaní pacienti)
Štvrtok16:00 - 19:00 (Mudr. Schillerová - objednaní pacienti)

Vyšetrenia a procedúry sú hradené pacientom, podľa platného cenníka. Ambulancie nemajú uzavreté zmluvy so zdravotnými poisťovňami.

Cievne vyšetrenie – diagnostika

Vyšetrenie v cievnej ambulancii pozostáva z dôkladnej anamnézy - rozhovoru s pacientom a zaznamenania všetkých dôležitých informácií o vzniku, priebehu a príznakov ochorenia, z fyzikálneho vyšetrenia a z ultrazvukového vyšetrenia ciev  s následným vypracovaním tzv. venózneho protokolu. Vyšetrenie je nebolestivé, pre pacienta nezaťažujúce. 

USG vyšetrenie:

  • extrakraniálne tepny - karotídy ( zúženie, uzáver, prietok)
  • tepnový systém dolných končatín ( ischemická choroba ( ateroskleróza), stenóza, obliterácia, výduť tepny, útlak tepny zvonka)
  • žilový systém povrchový a hlboký( opuchy dolných končatín, kŕčové žily, zápal žíl, hlboká žilová trombóza)
  • preventívne cievne vyšetrenie ( žilový + tepnový systém)
Kŕčové žily

Kŕčové žily

Chronická venózna insuficiencia (žilová nedostatočnosť)

Kŕčové žily sú opuchnuté a zväčšené povrchové žily, ktoré sa zvyčajne vyskytujú na dolných končatinách. Môžu byť modré alebo tmavofialové a často sú hrudkovité, vypuklé alebo skrútené. Vznikajú najmä kvôli poškodeniu chlopní v žilách. Keď chlopne nefungujú správne, krv sa v žilách nahromadí a tým sa v nich zvyšuje tlak. Prejavujú sa objektívnymi znakmi ako sú metličky, varixy, opuchy končatín, pigmentácie, vred predkolenia alebo subjektívnymi príznakmi ako pocit ťažkých nôh, pálenia, pocit chladu, opuchy, mravčenie, svrbenie, potivosť nôh, nočné kŕče, nepokojné nohy. 

Zistiť viac

Operácie kŕčových žíl

V ExpertMed vykonávame moderné ambulantné zákroky, čím našim pacientom zabezpečujeme komfortné riešenie kŕčových žíl bez potreby celkovej anestézie s minimalizáciou nežiadúcich účinkov a okamžitým návratom do aktívneho života.

Sklerotizácia varixov <br> &nbsp;

Sklerotizácia varixov
 

Sklerotizácia je jednou z moderných miniinvazívnych metód odstraňovania metličiek a menších až stredných kŕčových žíl.

Objednať sa Viac

Odstránenie kŕčových žíl laserom - EVLA

Odstránenie kŕčových žíl laserom - EVLA

Endovaskulárna laserová ablácia, je miniinvazívna metóda liečby kŕčových žíl bez potreby celkovej anestézie.

Objednať sa Viac

Operácia nekmeňových krčových žíl - miniflebektómia

Operácia nekmeňových krčových žíl - miniflebektómia

Miniflebektómia je technika, pri ktorej sa nekmeňové kŕčové žily odstraňujú pomocou mikrorezov. Nevyžaduje celkovú anestéziu.

Objednať sa Viac

Odstránenie metličiek a popraskaných žiliek

Metličky sú  žilky, ktoré presvitajú na povrchu kože ako fialové alebo červené vejárikovité siete. Vyskytujú sa najčastejšie na dolných končatinách, ale môžeme ich pozorovať napr. aj na tvári.

Metličky môžu byť prejavom prvého štádia chronického žilového ochorenia, vstupné cievne vyšetrenie však nemusí ukázať žiadne vážne problémy s povrchovými alebo hlbokými žilami. V tom prípade predstavujú len estetický problém. Na druhej strane, aj bez viditeľne rožšírených žiliek, môže pacient trpieť prejavmi chronickej žilovej nedostatočnosti.

Preto je vhodné absolvovať ultrazvukové vyšetrenie venózneho systému. Pomocou neho dokážeme správne indikovať optimálny zákrok.

Odstránenie metličiek

Odstránenie metličiek a popraskaných žiliek vykonávame niekoľkými spôsobmi.

  • Sklerotizácia: Metóda využíva sklerotizačnú látku ( roztok alebo penu), ktorá sa vpichuje do povrchových žiliek. Sklerotizačná látka vyvolá sterilný zápal žíl, s následným uzavretím a vymiznutím ošetrenej žily.
  • Laserové odstránenie metliček: Metóda laserového odstraňovania pracuje zvyčajne na princípe spálenia žiliek na povrchu. Odstraňuje rozšírené žilky, ktoré vidíme na koži voľným okom. Ošetrenie je limitované viacerými faktormi.

Po sklerotizácii je potrebné nosiť kompresné pančuchy dôsledne počas nasledujúcich týždňov. Kontrolné vyšetrenie sa vykonáva 2 - 5 dní po zákroku. Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj pohyb. Častá chôdza alebo bicyklovanie významne pomáha v procese rekonvalescencie. Taktiež sa odporúča vyhnúť sa saunovaniu, horúcim kúpeľom a UV žiareniu.

Pri metóde CLaCS sa každý vpich prelepí a klientka môže pokračovať v bežnom dni bez obmedzení a na druhý deň sa môže aj opaľovať. Nosenie pančúch po zákroku nie je nutnou podmienkou, odporúčame len podporné pančuchy na pár dní. Metličky budú postupne miznúť, vstrebávanie trvá priemerne dva mesiace.

Objednajte sa na cievne vyšetrenie online

Základné vyšetrovacie postupy pri cievnom vyšetrení sú: starostlivá anamnéza, fyzikálne vyšetrenie, inštrumentálne vyšetrenie. Inštrumentálne vyšetrenie patrí k základným kameňom diagnostiky cievnych ochorení hlavný predstaviteľ neinvazívneho inštrumentária je: duplexný ultrazvuk, komplexný vaskulárny skríning Vyšetrenie pacienta s cievnym ochorením prebieha komplexne, teda oblasť: prevencia, diagnostika, návrh terapie, sledovanie.

Cievne vyšetrenie (45 min) - 120€ Objednať sa na termín